Jdi na obsah Jdi na menu
 


zápasy jaro 2009(24)

8. 6. 2009

Starý Poddvorov - SK Kozojídky 1:0

 

Obrazek

Do Starého Poddvorova se nám neodjíždělo věru lehce. Údajná korupční kauza všemi otřásla. Navíc jsme vyjížděli bez tradičních opor – gólmana Ustýnka a našeho nejlepšího střelce Smetky. A to se ještě nevědělo, jestli v Poddvorově nastoupí se zraněním laborující stoper Hanzelka – nakonec alespoň ten se sebezapřením nastoupil. Do branky se poprvé v této sezoně postavil Aleš Šupa, který měl zpočátku trochu nejisté zákroky, ale nakonec odchytal velice slušný zápas a za obdrženou branku nemohl. Na místě Smetky nastoupil od začátku Aleš Domanský, který rovněž odvedl slušnou práci.

Utkání začalo obrovskou šancí domácích, když Hrušku poměrně lehce obešel domácí Vránek, avšak jeho křížná střela jen o decimetry minula Šupovu branku. My jsme o sobě dali vědět poprvé v 5. minutě, kdy Symerský hezky oslovil Petruchu, který však střílel také vedle. V 8. minutě zahrávali domácí standardní situaci z levé strany, poslali  hezký centr na hlavu Fialy, který však míč ve vyložené šanci netrefil. V 11. minutě domácí zahrávali opět přímý volný kop z dobré pozice a Šupa si připsal první zákrok, míč však úplně nezkrotil, naštěstí jeden z našich stoperů odkopnul až na polovinu hřiště. Ve 14. minutě vyslali domácí jedovku z pravé strany, Šupa odvrátil na roh. Nutno podotknout, že Poddvorv nás v tuto chvíli značně přehrával a zahrával i několik rohů. Při jednom z nich měl gól na hlavě kapitán Zavadil, naštěstí mířil těsně vedle. Ve 29. minutě odkopával po další akci domácích „šikovně“ Hruška, míč se pomalu kutálel na střed šestnáctky přímo proti noze domácího Bařiny, jehož dělovka se opět mezi tři tyče nevešla. Ale gól už visel ve vzduchu a domácí se ho dočkali o minutu později, když se jedna z dalších střel odrazila nešťastně od Grabce na malé vápno před domácího Zavadila, který se mohl našeho gólmana zeptat, kam to chce a bezpečně otevřel skóre. Poté se domácí uklidnili a hra se trochu vyrovnala. Ve 38. minutě potáhl míč po levé straně Domanský a ačkoliv byl již tísněn obráncem krásně vystřelil směrem do šibenice, brankář Flíček však prokázal své kvality a tento pokus zkrotil. Ve 41. minutě zahrávali domácí standartku, Šupa chytil, poté byl odstrčen do branky míč mu vypadl a rozhodčí naštěstí před dorážejícím hráčem odpískal faul na brankáře. Ve 44. minutě po střele domácího útočníka však předvedl Šupa výborný zákrok,  když povyběhnutím zmenšil střelecký úhel a střelu schoval do koše, ačkoliv byla dost prudká. Tak skončil poločas, je vidět, že jsme většinu času byli pod tlakem.

Do druhého poločasu jakoby nastoupila jiná mužstva, naši předváděli technický fotbal, míče chodili přes Glozu, Symerského , Doupovce i Červenku, v útoku makal Petruci, chyběla tomu však finální přihrávka. A když už přišla, „nestranný domácí pomezní“ mával ofsajd, i když sami domácí příznivci tvrdili, že o ofsajdy nešlo.  Jediné dvě šance domácích přišli v 11. minutě, kdy Vránek posílal zleva střílený centr do vápna, ten však nikdo netrefil a ve 36. zasahoval po pěkné střele výborně Šupa. Domácí trenér si mohl na své hráče vykřičet hlasivky, na spoluhráče se rozčiloval i gólman Flíček, ale paradoxně po jeho chybě mohl srovnat Petrucha. Flíček si vyběhl do pole a míč od spoluhráče se mu zamotal mezi nohama. Atakujícímu Petruchovi tak chyběl jen kousek štěstí a šel by do prázdné branky. My jsme od 23. do 35. kopali několik rohů a byli jsme v tlaku, nic jsme z toho však nevytěžili. Za zmínku stojí  2 Glozovi střelecké pokusy: v 28. skončil míč po teči těsně nad a ve 40. se pokusil o lob a jen těsně přeloboval branku. Prohra 1:0 s vítězem OP na jeho půdě není určitě žádná ostuda.

 

 

Sestavy:   Flíček J. – Veselský O., Bohůn L., Vavřík L., Fiala J. –Novák J.,

                  Zavadil P., Novák J., Sasínek R. – Bařina P. ( 88. Svoboda R. ), 

                  Vránek M.

 

  

                Šupa A. – Hruška L., Hanzelka P., Doupovec T. Grabec A. –

                Červenka P., Symerský E., Petrucha M., Gloza D. – Domanský A.

                ( 69. BlahynkaP. ), Jakubiček D. ( 87. Navrátil L.)

 

Branky: 30. P. Zavadil

Rozhodčí: Zima M. – Škrabal L. , Kašík P.

Bez karet              

Obrazek