Jdi na obsah Jdi na menu
 


zápasy jaro 2009(18)

11. 5. 2009

Sokol Žádovice - SK Kozojídky - 3:2

  Obrazek                                                                                                                                                                       Jelikož na hře nebylo nic veselého k focení, jsou zde zachyceni alespoň prezident s trenérem.Utkání sotva začalo a domácí už zahrávali nebezpečnou standartku z rohu šestnáctky, naši hráči si s ní však poradili. Ve 3. minutě měli pak naši z podobného místa stejnou výhodu, míč si postavil Hanzelka a trefil těsně nad.  V 5. minutě předvedli domácí rychlý brejk Judas střílel ze 7 metrů těsně vedle. V tu dobu nás domácí přehrávali a myslím si, že to bylo zejména nevhodným rozebíráním hráčů od našich beků, kdy Doupovec jako předstoper si nedržel nikoho, Hruška měl hrát pravou obranu, ale musel se stahovat na předstopera a Toník Grabec pak musel hrát místo Hrušky v obraně a chyběl v záloze. Připočteme-li k tomu špatný výkon Symerského na středu zálohy, je logické, že nás domácí přehrávali. Přesto jsme se ojediněle dopředu dostávali a v minutě 10. Symerský z rohu poslal míč na Smetku, ten však hlavičkoval jen do náruče gólmana Výstupa. Ve 12. minutě naše obrana opět chybovala, domácí to však nepotrestali. Ve 13. minutě se dostával do šance I. Vorálek, jeho střela však byla obranou domácích zblokována. O dvě minuty předvedl skvělý zákrok Ustýnek po dobře sehrané situaci domácích 3 na 2.  Za další dvě minuty zahrávali domácí roh, odražený míč doputoval k úplně volnému domácímu hráči. Ten vyslal velmi nebezpečnou střelu, která však byla v poslední chvíli zblokována. V minutě 21. nás opět podržel Ustýnek, když se na něj řítil osamocený Judas, jeho střelu však reflexivním zákrokem vyrazil. Ve 30. minutě naši hráči zahrávali rohový kop, domácí obránce ve výskoku hlavičkoval na svoji bránu, domácí Výstup se ale také vyznamenal a vyrazil. Ve 33. minutě jsme vepředu zbytečně ztratili míč, domácí zase předvedli jeden ze svých brejků a po pěkném centru Úradník hlavičkoval jen do boční sítě. V minutě  35. Smetka z levé strany krásně přetáhl míč napravo na zcela volného Grabce, ten po krátkém sprintu ze střední vzdálenosti vystřelil a krásným angličanem překonal domácího gólmana – 0:1. Z vedení jsme se však dlouho neradovali, když v 37. minutě z následného centru z pravé strany skončil míč na břevně, odrazil se zpět do hřiště a přišel další centr zleva, patička Janouškovce a srovnání na 1:1. A za dvě minuty bylo ještě hůř. Hanzelka při brejku domácích 2 na 1 běžel od půlky hřiště se svým hráčem a zfauloval ho až ve vápně! Správně nařízenou penaltu proměnil domácí Vajdík. Tomuto však předcházela naše velká šance, kdy Smetka opět našel Grabce a ten poslal míč  podél brankové čáry zpět do vápna, kde ho však pohříchu nikdo netečoval. Naši hráči přestali hrát v domnění, že bude kop od brány, domácí obránce však tento míč ještě před opuštěním hrací plochy dostihnul a rozehrál pro nás smrtící brejk. První poločas skončil další šancí domácích,  Vajdík po rychlém protiútoku střílel těsně vedle.

Do druhého poločasu vystřídal Ivičiče Červenka, Symerský se posunul na kraj zálohy a zdálo se, že to bude slavit úspěch. Zejména když jsme v 51. minutě zahrávali přímý volný kop z 20 metrů. K míči se postavili Hanzelka i Gloza, Hanzelka přeběhl a Gloza technicky k tyči obstřelil zeď – 2:2. V 56. Symerský krásně vyhrál souboj, přihrál Vorálkovi, jehož střela byla zblokována na roh. V tu chvíli jsme domácí přehrávali a náš třetí gól visel ve vzduchu. Přišla však přišla minuta 66. a po hrubce Hanzelky, který nebyl dostatečně důrazný, Úradník našel zcela osamoceného Janouškovce, na kterého již zívala jen prázdná brána – 3:2. Na tomto stavu se už ni nezměnilo, ani po našem prostřídání, kdy místo Vorálka nastoupil Domanský. Naopak jsme mohli prohrát výrazněji, když v 68. obešel Hanzelku Janouškovec a přihrál na úplně volného hráče domácích, který přestřelil. Minutu před koncem ještě domácí nechali vyniknout Ustýnka. My jsme od stavu 3:2 hrozili jen z rohů, ale hlavičky Petruchy, Smetky i Hrušky cíl minuly o hodně.

 

 

Sestavy:    Výstup V.– Valenta M., Chovanec B., Kudlík T., Soukup P.                 

                  Vajdík L., Bělohoubek J., Hégr J.,Judas Z. – Janouškovec V.,           

                  Úradník V.

             

                Ustýnek M. – Hruška L., Hanzelka P., Doupovec T., Ivičič P.

               (46. Červenka P.) – GrabecA. Gloza D., Symerský E., Petrucha M. –

              Smetka Z., Vorálek I.(Domanský A.)

 

Branky: 37. a 66. Janouškovec, 39. Vajdík –pen.  -  35. Grabec, 51. Gloza

ŽK: Gloza, Hruška

Rozhodčí: Kolář – Štipčák, domácí Valenta