Jdi na obsah Jdi na menu
 


zápasy jaro 2009(16)

27. 4. 2009

Sokol Radějov - SK Kozojídky - 2:1

Obrazek

Utkání v Radějově začali aktivněji domácí, když již ve 2. minutě po chybě Doupovce ohrozili naši branku, naštěstí střela šla mimo. My jsme však kontrovali hned ve 4. minutě, kdy Symerský ze strany z 10 metrů napálil míč do gólmana. To bylo bohužel téměř vše, co jsme v první půli vyprodukovali. Hru nadále tvořili domácí a vybojovali si několik přímých kopů, které však nevyužili. Další šance domácích přišli ve 13. a 17. minutě, kdy nejprve Petrucha zblokoval jedovatou střelu domácích a poté hráči Radějova po krásném centru do vápna hlavičkovali těsně nad. V tu dobu nás záloha Radějova těžce přehrávala, naši záložníci pod tlakem nerozehráli snad jediný míč. A když nefunguje záloha, nemůže fungovat ani útok, tím spíš že vepředu bojoval osamocený Smetka, D. Vorálek jenom stínoval. Nicméně i tak jsme se sporadicky dostali do náznaku šance, jako ve 22. minutě, ale I. Vorálek se špatně zorientoval v šestnáctce a přestřelil. Nebo ve 26. minutě jsme předvedli pohlednou akci celé zálohy a Doupovec z pravé strany přestřelil. O minutu později, když se zdálo, že bychom konečně mohli začít hrát rovnocenný zápas, však domácí vstřelili gól. Hruška, místo balonu odehraného v tísni na aut, přihrával ještě zpět na Ivičiče, který ovšem nebyl v ideální pozici. Míč tak sebral rychlík Lachman a předložil jej jak na zlatém podnose D. Helískovi, pro kterého bylo povinností vstřelit gól. Naši hráči se snažili rychle otřepat a v rozmezí 30. - 32. minuty kopali 3 rohy po sobě, ze kterých však nic nevytěžili. Ve 36. minutě mohl srovnat Symerský, ale zblízka loboval těsně nad. Domácí ještě před koncem půle mohli zvýšit, když naše obrana nechala na vápně zcela osamoceného Helíska, který měl dost času si přihrávku spoluhráče zpracovat, avšak Ustýnek včasným vyběhnutím snížil střelecký úhel a domácí útočník přestřelil.

Obrazek Druhý poločas jsme zahájili o poznání aktivněji ( nevýrazného D. Vorálka střídal ještě do poločasu Fera ). V 49. minutě hlavičkoval nad Smetka. Nutno podotknout, že druhá půle byla podstatně nervóznější a sudí začal rozdávat karty. Bohužel jenom žluté, i když domácí předvedli i několik nevybíravých zákroků bez míče. To mohl sudí ocenit alespoň v jednom případě kartou barvy červené.  V minutě 59. měl opět obrovskou šanci nejlepší hráč utkání Helísek, ale v dobré pozici opět přestřelil. O 3 minuty později mohli domácí z přímého kopu zvýšit, skvěle lapil Ustýnek. V 70. minutě jsme se dočkali i my, kdy po centru z levé strany hlavičkoval Smetka, gólman konečky prstů vyškrábl, míč však ještě doběhl Fera a předložil ho střídajícímu Červenkovi, který pohodlně skóroval. Poté jsme měli v 75. a 76. dvě možnosti, jak obrátit skóre na svoji stranu, při velkém závaru v pokutovém území se domácí odkopem ubránili a z následného rohu Smetka hlavičkoval těsně vedle. Opět se potvrdilo nedáš dostaneš. Domácí se po odkopu díky Petruchově nedůrazné hlavičce dostali do přečíslení, míč okamžitě putoval na Helíska, který Hrušku opil rohlíkem a křížnou střelou z hranice šestnáctky zvýšil na 2:1. Přesto jsme bojovali do konce alespoň o bod. Nejprve Petruci pěknou střelou prověřil domácího brankáře. Poté míč doputoval na hlavu Smetky, ten posunul na Doupovce a ten uklidil míč do sítě. Hlavní arbitr už se chystal branku uznat, ale pomezní sudí, vehementně podporován domácími "fandy" , zvedl praporek a zamával ofsajd, který v tu chvíli viděl asi jenom on.

 Obrazek

Sestavy:  Měchura M. – Svejkovský V., Jamný R., Skamelka F., Lukaštík Z. –                 Pátek R., Příkaský M.., Parobek R., Lachman M. (53. Zajíček R.) –                 Štyglic A. ( 70. Potrusil  T.), Helísek D.                                            

                                         

               

                Ustýnek M. – Ivičič P., Grabec A., Hruška L., Doupovec T. –    

                Petrucha M., Symerský E., Pírek D.( 61. Červenka P. ), Vorálek I. –                Smetka Z., Vorálek D. ( 37. Fera O. )          

 

Branky: 27. a 77. D. Helísek – 70. P. Červenka

 

ŽK: 53. Helísek, 65. Zajíček, 70. Jamný, 72. Svejkovský – 56. Fera,      

       80. Petrucha, 90. Ivičič

 

Rozhodčí: Miléř – Zima J., Stávek