Jdi na obsah Jdi na menu
 


Remíza s Javorníkem byla spravedlivá

16. 4. 2012

SK Kozojídky - Velká B - 2:2 ( 0:1 )

 

 

Opět za chladného počasí jsme sehráli domácí utkání s Javorníkem. Toto utkání nemělo mít favorita, Javorníku se sice daří, ale my doma body také nerozdáváme.

Utkání jsme sice začali aktivněji, když jsme již ve 4. minutě zahrávali rohový kop, ten však hostující beci bez problémů odvrátili. Náznak šance z naší strany přišel až ve 12. minutě, když Paška pěkně přihrál Smetkovi, ten chtěl ještě procpat míč na Gerstbergra, ale tuto přihrávku zablokoval hostující stoper. Prakticky z následného protiútoku  jsme obdrželi branku, když si na půlce vzal míč rychlý Kurečka , dostal se s míčem až do šestnáctky a křížnou střelou nedal Hoňkovi šanci – 0:1. Od té doby byli aktivnější hosté. V 16. min. vypustil dalekonosnou jedovku Rumíšek, v min. 18 proniknul do vápna M. Pavlinec a přes našeho obránce upadnul, místo penalty si však vysloužil jen žlutou kartu za simulování. Ve 22. min. hosté zahrávali přímý volný kop, střelu na bránu Hoňka neudržel, naštěstí dorážku hostujícího Pavlince reflexivně vyrazil. Ve 27. min. jsme to opět po dlouhé době zkusili my, když Gerstbergr šikovně prostrčil míč na Smetku, jeho střelu však jeden z obránců ztečoval na roh. Od té doby byl do konce poločasu byl k vidění na obou stranách hodně nepřesný fotbal, za zmínku stojí jen střela aktivního Kurečky ze 42. minuty, kterou však Hoňka zkrotil.

Druhý poločas jsme hráli po větru a hned ve 49. minutě krásně vystřelil Gloza, jeho gólovou střelu však nechtěně zblokoval Smetka a zabránil tak srovnání skóre. V 54. min. se v šanci ocitnul Smetka, ještě přihrával, přihrávka však byla příliš dlouhá. S postupem času se náš tlak vytrácel a až v 77. min. hlavičkoval po rohu mimo Gloza. Poté opět nebezpečně zahrozili hosté a a v 83. min. měl Gerstbergr co dělat, aby vykopnul míč směřující do branky z brankové čáry. Bohužel, naši si toto ojedinělé varování nevzali k srdci a o minutu později je ztrestal Kurečka, který dostal po centru z levé strany míč do ideální pozice na hlavu, absolutně nikým nestřežen, jen přelomoval bezmocného Hoňku 0:2. Někdo si myslel, že je rozhodnuto, ale ještě nebyl konec. Naši kluci se vydali ke konci ze všech sil. V 86. min. po přihrávce Gerstbergra střílel Grabec, jeho střelu Novotný neudržel a Smetka snížil na 1:2. Po následném tlaku a rohovém kopu vyrovnal hlavou v 90. min. Gloza – 2:2. Tentýž hráč mohl v nastaveném čase strhnout vítězství na naši stranu, když se krásně položil do voleje, mířil však těsně nad.

 

 

 

Sestavy:  Hoňka – Mikuláček, Vorálek D., Červenka P.(Jakubíček D.), Grabec,

                Špiruda, Gloza, Doupovec, Gerstberger, Smetka, Paška

 

                Novotný – Štefánek, Rumíšek, Petrucha, Pavlinec P. ( Fojtík ), Zvonič,

                Machálek, Jurena, Mička, Kurečka ( Ondruš ), Pavlinec M.

 

 

 

Branky: 86‘ Smetka, 90‘ Gloza – 13‘ a 84‘ Kurečka

Rozhodčí: Čápek – Vojtek, Hanzelka