Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drama až do konce

26. 4. 2010

Toto utkání se hrálo za ideálního fotbalového počasí. Divácká kulisa nebyla moc početná, ale o to bouřlivější. Utkání bylo vyhecované – Lipov potřeboval vyhrát, aby neztratil kontakt s vedoucí Strážnicí, Kozojídky nechtěly potřetí v řadě prohrát.

Domácí se hned od začátku tlačili dopředu a hned v 1. minutě se za naši obranu dostal Urbánek, naštěstí vystřelil slabě a Ustýnek míč v pohodě zkrotil.  V 10. min. spálil tutovku  domácí Michal Karásek, který se zjevil sám před naším gólmanem, jeho střelu však trochu se štěstím Ustýnek nohou vykopnul. Naplnilo se tak staré známé pořekadlo nedáš – dostaneš. Z následného protiútoku krásně potáhl míč po pravé straně Doupovec, ještě lépe odcentroval před branku na úplně volného D. Jakubíčka, který hlavou překonal lipovského Čermáka - 0:1. V 15. min. zahrávali domácí přímý volný kop, míč si postavil kapitán domácích a skvělý exekutor volných kopů Mlýnek. Jeho krásně umístěnou střelu však Ustýnek zvládl alespoň vyrazit před Urbánka, který již ve své druhé šanci selhal a poslal míč z malého vápna nad branku. My jsme se po vedoucím gólu stáhli trochu do defenzivy a toho Lipov využíval k nebezpečným nákopům do šestnáctky. V min. 22. takto domácí centrovali, míč až daleko k půlce vyboxoval Ustýnek. O dvě minuty později předvedl Ustýnek další skvělý, reflexivní zákrok po jasném ofsajdu Lipova – domácí pomezní Zajíček měl snad i nějaké problémy s koordinací pohybů, až to budilo úsměvy v obou táborech. Po 25 minutách musel pro svalové zranění střídat Ivoš Vorálek a trenér Vrba poslal na plac Blahynku, který hru oživil a odvděčil se trenérovi slušným výkonem. Ve 39. min. měl na hlavě gól Toník Grabec, který však zhruba ze stejné pozice, z jaké otevřel skóre Jakubíček, branku minul. Bohužel, o dvě minuty později jsme zbytečně zahráli míč na roh. Domácí tuto standardní situaci využili ke srovnání, když míč po několika odrazech doputoval až k Tomčalovi, který si míč potáhl a křížnou střelou z hranice šestnáctky překonal Ustýnka - 1:1. Nasazení Blahynky se vyplatilo v nastaveném čase první půle, když si poradil z jedním z domácích beků, z pravé strany odcentroval před branku, kde se, ač tísněn,  prosadil poprvé v této sezoně Pírek – 1:2.

Ještě asi 15 minut druhé půle jsme byli aktivnější my. Ve 49. min. se obtočil kolem domácích obránců Blahynka, střílel však vedle. V 54 min. dostal žlutou kartu za faul na aktivního Doupovce Mikeska. Kartou byl oceněn i nebezpečný zákrok na Hrušku. Po čtvrt hodině hry ve druhé půli se dostali ke slovu i domácí, když Marek Karásek z 25 metrů prověřil pozornost našeho brankáře. Asi od 65. min.  se Lipov dostává do tlaku. Po rohu zahrávaném ve 70. minutě byl pokus domácích o střelu zblokován. Další roh domácích v min. 74. již ovoce přinesl, když hlavou srovnal skóre Michal Karásek – 2:2. Po tlaku domácích jsme se dostali do hry i my, ale sporné přistrčení Blahynky jedním z domácích obránců v pokutovém území rozhodčí Daniel jako faul neposoudil. V 82. min. zahrával nebezpečnou standartku domácí Mlýnek, naštěstí trefil pouze zeď. O tři minuty později mohli domácí skóre otočit, z 20 metrů však trefili pouze tyč. Utkání jsme mohli ještě zvrátit na svoji stranu, když míč do běhu dostal Blahynka, hlavou si přehodil domácího gólmana, lipovský pomezní Zajíček ale pro mě nepochopitelně odmával ofsajd. Přesto je konečná remíza spravedlivým výsledkem.

 

 

Branky:41´ Tomčal, 74´ Michal Karásek - 11´ Jakubiček D., 45´ Pírek

Rozhodčí: Daniel

Diváků: 90

 

Sestavy: Čermák – Baranovič T., Kučera, Michal Karásek, Marek Karásek,

               Mlýnek, Urbánek, Baranovič M., Tomčal, Mikeska, Maňák

 

 

             Ustýnek – Mikuláček, Grabec, Červenka, Vorálek D., Vorálek I.

            (Blahynka), Doupovec, Pírek, Hruška, Jakubíček D. (Jakubíček M.), 

           Hanzelka