Jdi na obsah Jdi na menu
 


zápasy jaro 2009(14)

14. 4. 2009

Baník Mikulčice - SK Kozojídky - 1:0

Obrazek

Toto utkání se kozojídským boys moc nepovedlo. Chybělo víc důrazu, bojovnosti  a nasazení a mně osobně tam velmi chyběl Eda Symerský, který se nemohl zúčastnit pro nemoc.

Do utkání vstoupili lépe domácí, když hned v první minutě zahrávali rohový kop, naše obrana však odvrátila. Hned ve 3. minutě zahrával přímý volný kop Hanzelka, obrana Mikulčic čekala centrovaný míč, brankář taky. Hanzelka se však pokusil o přímou střelu, kterou gólman domácích s námahou vyrazil. V této části hry jsme měli mírnou převahu. V 10.  minutě se hezky uvolnil Grabec, jeho střela se však nevešla mezi tři tyče. Ve 12. minutě zahrávali domácí nebezpečnou standartku, Hruška odvrátil na roh. O minutu později po chybě v našich obranných řadách pálil vedle Luděk Urbánek. O dalších 5 minut později se už Urbánek dočkal, když mu míč krásně přichystal Slavík - 1:0. Za další 2 minuty mohlo být ještě hůř, tutovku zachránil Ustýnek. Potom se 15. minut hrálo na obou stranách, byly rohy i standartky u domácích i hostů. Nás držel trochu na uzdě pomezní Straka, který při každém náznaku šance držel praporek nahoře. Je velká škoda, že jsme v této fázi utkání nevyužívali agilního Doupovce, který pendloval po pravé lajně, avšak přihravky nedostával. Ve 40. minutě měli opět domácí po souhře Slavíka a L. Urbánka velkou šanci, Urbánek však těsně minul. Tak skončil první poločas. Ve druhé půli Mikulčice hráli hned od začátku "zdržovačku". My jsme se sice snažili hrát dopředu, ovšem domácí hrozili brejky. V 65. minutě se pěkně uvolnil I. Vorálek a jeho pěknou střelu gólman vytěsnil na roh. V 68. minutě měli pro změnu obrovskou šanci domácí, aktivní Slavík ale pálil nad. V 75. minutě jsme se dostávali do pěkného přečíslení, ale Doupovec volil špatné zakončení. V té samé době se pěkné do středu uvolnil Petrucha, ale místo přihrávky doleva na volného Smetku volil pouze propagační střelu.  To však odčinil v 80. minutě, když po standartce domácích zastoupil na brankové čáře již překonaného Ustýnka. Ustýnek se ještě vytáhl v 88. minutě, kdy na něj šel sám jeden z domácích hráčů, avšak nedal.

Druhý poločas se vyznačoval také značnou nervozitou a hlavní rozhodčí ( mimochodem velmi slabý ) rozdal také pár žlutých karet.

Sestavy: Beneš J. - Bílík L., Veselý M., Urbánek O., Skočík J. - Maňák R., Slavík T., 

            Willmann J., Urbánek T.( Sochor Z.) - Urbánek L., Matůšek I. 

 

               Ustýnek M. - Doupovec T., Hanzelka P., Hruška L., Červenka P. - Gloza D.,

           Grabec A., Petrucha M., Vorálek I. - Vorálek D. ( Domanský A. ), Smetka Z.

 

Branky: 18. min. L. Urbánek

ŽK: 51. Matůšek - 73. Gloza, 75. Hanzelka, 75. Hruška, 83. Petrucha

Rozhodčí: Jurčík - Kašík, Straka